Dodany: 2010-07-09 13:00:55

Okazuje się, że nawet jeżeli spędzamy w naszym ogrodzie mnóstwo czasu, to nie jesteśmy jeszcze profesjonalistami – bo ciągle można zrobić coś lepiej, dokładniej. Przykładem, potwierdzającym taką tezę, są Glebogryzarki.

 

Wielu ludzi nie za bardzo orientuje się, do czego służą te urządzenia, tymczasem ogrodnictwo bez nich w niektórych przypadkach nie miałoby sensu. Czasami bowiem, mimo najsilniejszych starań, nasz ogród nie wygląda jak należy – trawa nie jest jak należy, kwiaty nie kwitną. Dlaczego? Być może powodem jest ziemia, która wymaga spulchnienia. Glebogryzarki świetnie się do tego nadają. Za pomocą niemałych noży nakłuwają one ziemię, spulchniając ją tym samym i umożliwiając sadzenie roślin. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli tego sprzętu.

 

Możemy wybierać ich wielkość i moc, w zależności od naszych potrzeb. Przypominają one małe lub trochę większe pojazdy, zakończone z przodu nożami, wbijającymi się w grunt. Niektóre Glebogryzarki posiadają również wsteczny bieg, co znacznie ułatwia poruszanie się po ogrodzie bez konieczności manipulowania maszyną. Dlatego jeżeli mamy problemy z naszym ogrodem, zwłaszcza, jeżeli jest to duża przestrzeń – może warto zastanowić się nad kupnem takiego urządzenia?

 

Nick: