Dodany: 2012-11-13 13:21:17

 

Na czym polegają pomiary wysokościoweWykonywanie pomiarów w terenie jest bardzo trudne. Ze względu na nierówności, wywołują one potrzebę korygowania poszczególnych pomiarów, o nawet najmniejszy element. Jest to konieczne do wykonania prawidłowych i precyzyjnych pomiarów umożliwiających wystawienie papierów budowlanych i geodezyjnych.

 

Geodezja nauczyła się radzić sobie z nierównościami terenowymi zaznacza geodeta wrocław. Stworzono nawet specjalny dział pomiarowy zajmujący się pomiarami na nierównym terenie nazywa się pomiarami wysokościowymi. Pomiary wysokościowe są bardzo ważne wykonuje się je za pomocą tego samego sprzętu co normalne pomiary, zmienia się ustawienie sprzętu.

 

Wymaga to olbrzymiej praktycznej wiedzy z zakresu obsługi sprzętu i sposób korygowania pomiarów wyznaje geodeta wrocław. W swojej pracy geodeta wrocław często musi podejmować decyzje wymagające sporej samodzielności. Ta samodzielność jest czymś i potrzebnym do radzenia sobie urozmaiconą rzeźbą terenu, obsługa geodezyjnych narzędzi pomiarowych musi być opanowana w stu procentach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polegają pomiary wysokościowe
Nick: