Dodany: 2012-11-13 13:15:29

 

Czym jest geodezja wyższaPrzedmiotem geodezji wyższej jest cała kula ziemska mówiąc szczerze przyznaje geodeta wrocław. W trakcie swojej kariery naukowej geodeta wrocław musiał nieraz realizować bardzo trudne zadania z zakresu właśnie geodezji wyższej.

 

Jest to część geodezji, która zajmuje się wykonywaniem pomiarów całego globu i sporządzaniem na ich podstawie map i innych źródeł informacji terenowej. Geodezja wyższa jak wskazuje geodeta wrocław jest w całości zinformatyzowana. Pomiary te są niemożliwe do wykonania w sposób fizyczny. To całkowicie wykluczone, musimy dysponować odpowiednim sprzętem a składa się na niego komputer z odpowiednim oprogramowaniem plus GPS. System nawigacji satelitarnej jest podstawowym narzędziem pracy. Każdy geodeta musi umieć się posługiwać takim oprogramowaniem.

 

Nie jest to łatwe zwłaszcza dla tych, którzy nie są informatykami. Można się tego nauczyć im później zaczynamy tym trudniej, lepiej pogłębiać swoją wiedzę z zakresu informatyki już w trakcie studiów. Im więcej z nich wyniesiemy tym lepiej będziemy czuli się w geodezji wyższej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest geodezja wyższa
Nick: