Dodany: 2012-11-13 13:17:54

 

Czym jest geodezja niższaNauka jaką jest geodezja jest w zasadzie bardziej praktyką niż teorią. Wynika to z tego, że głównym przedmiotem zainteresowania geodezji jest powierzchnia i jej mierzenie. Ukształtowanie terenu ma ogromne znaczenie dla pomiarów geodezyjnych.

 

Geodezja pomiarowa dzieli się na geodezję niższą i wyższą wyznaje geodeta wrocław. Podział ten przebiega według wielkości jakie poddaje się do mierzenia, geodezja niższa jak sama nazwa wskazuje zajmuje się pomiarami obszarów do wielkości 750 kilometrów kwadratowych. Na działki budowlane i autostrady i inne potrzeby budownictwa to wystarcza. Na bazie pomiarów geodezji niższej wykonuje się mapki geodezyjne, zaznacza geodeta wrocław.

 

Mapki tego typu angażują sprzęt komputerowy i nawigację satelitarną zwaną GPS. Przy zastosowaniu tego zaawansowanego sprzętu technologicznego uzyskuje się ten niezbędny dokument. To poniekąd łączy geodezję niższą i wyższą. Sama geodezja niższa jest ściśle powiązana z budownictwem, na potrzeby prawne wystawia się konieczne dokumenty potwierdzające stan pomiarów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest geodezja niższa
Nick: