Dodany: 2010-07-09 11:51:43

Ktoś, kto jeszcze nie zajmował się projektowanie, budowaniem, czy wykończaniem domu, może stereotypowo kojarzyć pokrycie dachu głównie z dachówkami. Tymczasem do wyboru pozostaje nam również płyta falista bitumiczna.

 

Przede wszystkim wiedzieć o niej warto, a nawet należy, że jest ona szczególnie szczelna – badania potwierdzają, że zanurzona całkowicie w wodzie przez dobę, nasiąknie najwyżej w 4 procentach. Taka nieprzemakalność jest wysoce pożądana, zwłaszcza, jeżeli ktoś mieszka na terenie zagrożonym powodziami – taki zalany chwilowo dach nie ulegnie zniszczeniu. Poza tym, płyta falista bitumiczna jest dodatkowo odporna na rozwijanie się grzybów i działanie różnego rodzaju środków chemicznych, które razem z deszcze trafiają na nasz dach. Chcąc chronić nasz dom jak najlepiej, powinniśmy rozważyć możliwość wybrania tego właśnie rozwiązania.

 

Poza tym, w zimie zainteresuje nas jeszcze jednak zaleta tego materiału – płyta falista bitumiczna posiada połyskującą, gładką powierzchnię, dzięki czemu wszelkie zanieczyszczenia spadające na dach, zez problemu się z niego zsuwają. Ta informacja jest cenna, jeżeli mieliśmy kiedykolwiek problem na przykład z zalegającym na dachu śniegiem. Dodatkowo okazuje się, że płytę bitumiczną można kłaść na stare pokrycie dachu i to samodzielnie, używając jedynie gwoździ samouszczelniających – a montażu możemy podjąć się sami, jednak jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności – zleźmy to komuś innemu.

 .

Nick: