Dodany: 2010-07-09 11:54:04

Wieloma dziedzinami nie interesujemy się do czasu, kiedy nie zaczną być związane z naszym życiem. Przykładem takiej dziedziny jest budownictwo. Kiedy zdecydujemy się na rozpoczęcie budowy domu, dowiemy się na przykład, że drewno dzieli się na dwie kategorie.

 

Mamy wszakże Drewno konstrukcyjne i drewno wykończeniowe. To ostatnie ma za zadanie dobrze wyglądać, zaś to pierwsze musi być wytrzymałe. Wytrzymałość to coś, co powinno nas bardzo interesować przy wyborze materiałów budowlanych. Dobrze jest wiedzieć na przykład, w jakim wieku Drewno konstrukcyjne jest najlepsze, czyli właśnie najbardziej wytrzymałe. Okazuje się, że wszystko zależy od poziomu wilgotności drewna – niektóre odmiany są bardziej, inne mnie odporne na opady deszczu.

 

Mówiąc już o odmianach – dobrze jest wiedzieć również, że Drewno konstrukcyjne otrzymuje się z drzew iglastych, przy czym najpopularniejszy jest świerk. Zainteresować nas może fakt, że wiąz może wytrzymać pod wodą ponad godzinę i nie ulec zniszczeniu a jeszcze dodatkowo zyskać na trwałości. Za wady drewna najczęściej uznaje się sęki i pęknięcia. Ponieważ dom to inwestycja na całe życie, warto najpierw zastanowić się, jaki dom chcemy wybudować.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co warto wiedzieć, kupując Drewno konstrukcyjne.
Nick: