Dodany: 2012-11-13 12:46:16

 

MiernictwoGeodezja jest nauką bardzo praktyczną. Zdecydowana większość teorii zawartej w geodezji służy tylko do jednego celu, do organizowania praktyki. W geodezji jedną z bardzo praktycznych dziedzin jest miernictwo zaznacza geodeta wrocław.

 

Miernictwo obejmuje ogół technik pomiarowych i sposoby ich wykonywania a także narzędzia wykorzystywane w tym celu. Miernictwo jest bardzo obszerne zauważa geodeta wrocław, wszystkie rodzaje pomiarów wykonywanych w geodezji zawierają się w sensie słowa miernictwo. Ma ono swoje bezpośrednie zastosowanie w geodezji niższej i wyższej, choć nawigację satelitarną trudno zaliczyć do sprzętu mierniczego.

 

Za to pozostałe sprzęty w tym poziomicę i dalmierze od laserowych po optyczne, metrówki, geomax można uznać za sprzęt mierniczy. Miernictwo geodezyjne jest stosowane do mniej znanych odłamów geodezji jak np. krynologia czyli badanie studni i źródeł tu także stosuje się liczne zabiegi miernicze i sprzęty pomiarowe zauważa geodeta wrocław. Mierzenie jest czynnością standardową w geodezji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Miernictwo
Nick: