Dodany: 2012-11-13 13:07:10

 

Czym jest geodezjaŚwiat nauki pełen jest różnego rodzaju dziedzin. Jedne są bardziej wszechstronne i mają więcej osiągnięć inne mniej. Często jest tak, że nauki pochodne są węższe od głównych, ale za to są bardziej wszechstronne, bo łączą w sobie konkretne zdobycze poszczególnych nauk zasadniczych.

 

Taką nauką jest właśnie geodezja, opiera się na matematyce, rysunku przestrzennym, geografii. W skład geodezji wchodzą też dziedziny nietypowe jak nauka o źródłach wodnych czyli np. krynologia wylicza geodeta wrocław. W trakcie studiów geodeta wrocław przekonał się bardzo dokładnie czym jest geodezja.

 

To nauka w głównej mierze praktyczna, nastawiona na przynoszenie wymiernych rezultatów, jej metody są połączeniem matematycznych metod liczenia, geograficznej wiedzy teoretycznej, i rysunku technicznego. To wszystko złożone razem daje nam geodezję, tłumaczy geodeta wrocław. Geodezja dzieli się z punktu widzenia praktycznego na geodezję niższą i wyższą. Niższa mierzy tereny do wielkości 750 kilometrów kwadratowych a wyższa tereny powyżej tego niewielkiego progu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest geodezja
Nick: