Dodany: 2012-11-13 12:55:40

 

Czym zajmuje się geodetaGeodeta ma generalnie pracę związaną z pomiarami. Zdecydowana większość pomiarów jest wykonywana na potrzeby budownictwa, tyczy się nieruchomości i to nie tylko budowlanych, ale też gruntowych.

 

Grunty zanim coś zostanie na nich wybudowanego także muszą zostać zmierzone, dzielenie działek i ich znaczenie to także zadanie dla geodeta wrocław. W swojej pracy geodeta wrocław musi posługiwać się bardzo zaawansowanym sprzętem mierniczym, są to narzędzia zaawansowane technologicznie spora część z nich bazuje na GPS. Pomiary wykonywane są za pomocą satelity, tudzież nikt nie musi wątpić w ich dokładność zaznacza geodeta wrocław.

 

Do gruntów musi być dołączona mapka geodezyjna, w takiej mapce geodezyjnej umieszczone jest to jak z góry wygląda taka nieruchomość jak się prezentuje i podane są jej wymiary, a także zaznaczono jej granice i ich dokładny przebieg. W swojej pracy geodeta wrocław musi również tyczyć budynki, wykonywać pomiary wysokościowe i powykonawcze. Tyczenie budynków to rozmieszczanie punktów granicznych dla przyszłej budowli, pomiary wysokościowe są to pomiary uwzględniające nierówności terenowe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym zajmuje się geodeta
Nick: